Jednym z podstawowych udogodnień, jakie może nam zapewnić współczesna technologia w domowym użytku, jest możliwość wygodnego sterowania ogrzewaniem. Nie trzeba ręcznie sterować zaworami z wody, aby ustawić temperaturę “na oko”. Wystarczy skorzystać z termostatu Z-Temp2 firmy Heatit.

Sterowanie temperaturą powinno być proste, a sam sterownik dobrze się prezentować. Dzięki udostępnionemu przez Heatit produktowi Z-Temp2 mogę sprawdzić, czy ich smart termostat spełnia obie funkcje. Jest to już kolejny termostat tej firmy, który mam okazję testować.

Z-Temp2

Smart termostat Heatit Z-Temp2 – wygląd

Z-Temp2

Kontroler ma kształt prostopadłościanu o wymiarach 85 mm x 85 mm x 15 mm, czyli bardzo podobnie do włącznika światła. W ofercie Heatit jest tylko jedna wersja kolorystyczna, za to w bardzo popularnej stylistyce – biały połysk. Nie jest to urządzenie, które w typowym funkcjonowaniu pozostaje poza widokiem. Wręcz przeciwnie, jest bardzo ładnie wykonane i może bez problemu znaleźć się na widocznej półce. Tym bardziej więc szkoda, że nie ma możliwości dopasowania koloru. Mimo to w nowoczesnych wnętrzach sprawdzi się bardzo dobrze.

Heatit Z-Temp2 – instalacja i działanie

Termostat można przykręcić załączonymi śrubami do typowej podtynkowej puszki lub użyć załączonej taśmy dwustronnej, aby przykleić do płaskiej powierzchni. Dobrze się sprawdza także jako wolno stojący wyświetlacz. Zasilany jest trzema bateriami AA, które także są w zestawie.

Aby termostat działał w pełni, potrzebuje mieć czym sterować. Dzięki protokołowi Z-Wave, którego używa, możliwa jest komunikacja z innymi urządzeniami korzystającymi z tego samego protokołu. Można zasocjować kontroler bezpośrednio z siłownikami na zaworach od ogrzewania wodnego lub przekaźnikiem pieca czy ogrzewania elektrycznego. Jego obsługę zdecydowanie ułatwia skorzystanie z centralki takiej jak FIBARO Home Center 2. Dzięki temu można korzystać z pomiaru temperatury z urządzeń, które znajdują się w innych pomieszczeniach i sterować rożnymi obwodami cieplnymi. Termostat obsługuje do pięciu niezależnych przekaźników.

Poza temperaturą Z-Temp2 prowadzi też pomiar wilgotności powietrza, a to można wykorzystać przy sterowaniu nawilżaczem.

Aktualny pomiar jest prezentowany w centrum wyświetlacza, podczas gdy nastawa jest w prawym górnym rogu. Wbudowane czujniki światła i ruchu pozwalają automatycznie dostosowywać jasność wyświetlacza oraz włączać i wyłączać ekran. Dodatkowo ekran można zabezpieczyć przed niechcianą ingerencją przy użyciu blokady rodzicielskiej.

พารามิเตอร์ทางเทคนิค

  • โปรโตคอล: Z-Wave - 868,4 MHz (EU)
  • ชิป: ชิป Z-Wave 700
  • Zasilanie: 3 baterie AA (w zestawie)
  • อุณหภูมิแวดล้อม: 0 ° C ถึง 60 ° C (ในการทำงาน)
  • Hysteresis: 0,3 ° C ถึง 3,0 ° C (ค่าเริ่มต้น 0,5 ° C)
  • Wilgotność: maks. 85%
  • รหัส IP: IP 21
  • Certyfikacje: Z-Wave Plus V2, CE, RED 2014/53/EU, ETSI EN 301 489-1 V2.2.3 (2019-11), ETSI EN 301 489-3 V2.1.1 (2019-03), ETSI EN 300 220-1 V3.1.1 (2017-02), ETSI EN 300 220-2 V3.2.1 (2018-06), EN 62479:2010, EN 62368-1:2014+A11:2017, RoHS 2011/65/EU
  • สีที่อยู่อาศัย: RAL 9003

Z-Temp2

ผลบวก

Termostat znacząco poprawia domowy komfort, a możliwość współpracy z innymi urządzenia w sieci Z-Wave nadaje mu sporej użyteczności. Wygląda schludnie i nowocześnie, pomiary przedstawia wyraźnie. Moim zdaniem doskonale spełnia swoje zadanie.

คุณสามารถซื้อปุ่มดังกล่าวได้จากเว็บไซต์ Z-Home ที่ลิงค์นี้.


พวกเราส่วนใหญ่มีเลือดอยู่ในเส้นเลือด แต่มีคนที่มีกระแสไฟฟ้า นี่คือรัมมี่ พ่อที่เป็นแบบอย่างในระหว่างวัน แต่ทันทีที่พระอาทิตย์ตกดินเขาก็ดึงเอาอุปกรณ์ Fibaro ออกมาและดูว่ามีอะไรอีกบ้างที่สามารถลบออกได้! นักออกแบบและบรรณาธิการ🙂

กลุ่มสมาร์ทโปแลนด์โดย SmartMe

กลุ่มโปแลนด์ Xiaomi โดย SmartMe

โปรโมชั่น SmartMe

โพสต์ที่เกี่ยวข้อง

แสดงความคิดเห็น

อีเมล์ของคุณจะไม่ถูกเผยแพร่ เขตข้อมูลที่จะต้องเสร็จสิ้นถูกทำเครื่องหมาย * *